Blog

Zapraszamy do współpracy stomatologa Chorzów

 

DCIM100GOPRO

Nowoczesny, prywatny gabinet stomatologiczny DreamDent w Chorzowie, w związku z dalszym rozwojem placówki, nawiąże współpracę z lekarzem dentystą.

Oferujemy dogodne warunki pracy (asystę, rejestrację, miłą atmosferę).

Możliwość ustalenia godzin i dni pracy.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres kontakt@dream-dent.pl

Gabinet DreamDent dołączył do programu Pierwsza Wizyta

certyfikat-22

Pamiętasz swoją pierwszą wizytę u stomatologa?

Strach przed nieznanym, ból i lęk, który towarzyszy Ci do dzisiaj?

Twoje dziecko nie musi czuć podobnie.

Zabierz je na przygotowaną pierwszą wizytę u dentysty.

Przed wizytą wprowadź swoją pociechę do świata gabinetu dentystycznego w sposób, jaki lubi.
Pozwól mu poznać sympatycznego Pana Dziobaka, śmieszną Dmuchawkę i roztargnionego Pana Lampka.
Pokaż dziecku grę, która zapozna je narzędziami dentystycznymi oraz z przebiegiem czekającej go wizyty.

Możesz poczytać porady dla rodzica, co robić przed, w trakcie, a także po wizycie u dentysty, żeby wizyta ta była miłym wspomnieniem.

Akcja „pierwsza wizyta” ma pomóc Twojemu dziecku przyzwyczaić się do regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Największym problemem dla dzieci jest strach przed nieznanym. Możesz pokazać swojemu dziecku, że wizyta u dentysty może być czymś zabawnym i nie musi wiązać się z bólem.

Dobry dentysta to skarb. Na pierwsze spotkanie warto wybrać się nawet dwulatkiem. Dla ciekawskiego malucha wizyta w gabinecie jest emocjonującą przygodą; oglądanie zębów nie boli, a nowe otoczenie i nieznane przyrządy z pewnością zainteresują dziecko. Cierpliwa i uśmiechnięta Pani lub Pan Doktor pozostanie więc miłym wspomnieniem, a każda następna wizyta nie wzbudzi negatywnych skojarzeń.

Pomóż dziecku cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. Pamiętaj, że lakowanie trwale zabezpiecza zęby przed próchnicą. Mleczne zęby, gdy są chore, bolą tak samo, jak stałe, a sam proces próchniczy przebiega w nich znacznie szybciej. Zepsute zęby mleczne stają się także źródłem próchnicy dla wyrzynających się zębów stałych. Możesz ustrzec swojego malucha przed bólem borowania. Wystarczą tylko dobre chęci.

Groupon

 

 

 

cats

Zapraszamy do skorzystania z promocji!

 

NA RATY – Sfinansuj zabieg prosto i szybko!

mediraty_finansowanie_logo_h

Szanowny Pacjencie,

informujemy, że ze wszystkich usług Gabinetu stomatologicznego DreamDent możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach.
MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

Gdy koszty zabiegów przestają być barierą, łatwiej jest zoptymalizować plan leczenia.

  1. Sprawdź swoją zdolność kredytową, wybierz opcję rat i zamów finansowanie – wystarczy jedna rozmowa telefoniczna z Konsultantem MediRat.
  2. Ustal z lekarzem plan leczenia i rozpocznij jego realizację.

 

MediRaty

Różowo na białym

Różowo na białym

Wbrew pozorom, szczotkowanie zębów jest sztuką, którą większość z nas nie opanowała do perfekcji (choć wydaje nam się, że jest inaczej). Jeżeli chcesz sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie, zachęcamy do wypróbowania tabletek wybarwiających płytkę nazębną. Pokazują one „różowo na białym” niedoczyszczone przestrzenie międzyzębowe, okolice przydziąsłowe, uwidaczniają płytkę bakteryjną, czy też nieusunięte resztki pokarmowe – czyli przyczyny powstawania próchnicy, ubytków i paradontozy.

redcoteJak to działa?
Dzięki tabletkom wybarwiającym płytka bakteryjna farbuje się na kolor różowy lub fioletowy i staje się bardzo widoczna. Tabletki możemy zastosować przed myciem zębów aby sprawdzić gdzie płytka najczęściej się osadza lub po myciu zębów aby sprawdzić gdzie niedokładnie umyliśmy zęby.

Sposób użycia:
-tabletkę rozgryźć i rozpuścić w ustach
-przez 30 sekund preparat rozprowadzać językiem
-nie połykać!
-wypłukać wodą i wypluć
-intensywnie wybarwioną płytkę bakteryjną usunąć szczotkując zęby
-pozostałe zabarwienie(język, policzki) zniknie w przeciągu 30min

W domu pamiętaj, że higiena jamy ustnej nie kończy się na samym tylko usunięciu płytki nazębnej przy użyciu szczoteczki i pasty, ale należy też sięgać po nitkę dentystyczną i płukanki do jamy ustnej.

Natomiast do Gabinetu stomatologicznego DreamDent zapraszamy na profesjonalne „zabiegi SPA” dla Twoich zębów: usuwanie kamienia i osadu, polerowanie i kąpiel w piance fluoru.

Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Od grudnia 2016 dołączyliśmy do Karty Dużej Rodziny, programu dla rodzin 2+3, działającego między innymi na terenie Śląska i miasta Chorzów.

Nasz gabinet oferuje posiadaczom takiej karty:

• 20% zniżki na pakiet higienizacji (scaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja)

• 40% zniżki na zabieg fluoryzacji u dzieci

• 10% zniżki na pozostałe usługi (leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe, chirurgia, protetyka)

Zapraszamy do skorzystania z oferty !

logo-podstawowe-kolor-rgb

Jak używać szczoteczki elektrycznej w 10 krokach

SONY DSC

1. Naładuj szczoteczkę

Jeżeli nie naładujemy szczoteczki, wtedy będzie tylko zwykłą, manualną szczoteczką. Dlatego warto zawsze trzymać szczoteczkę w ładowarce – będziemy wtedy całkowicie pewni, że nadaje się ona do użytkowania. Należy również pamiętać, by trzymać ja zawsze w zasięgu dłoni, jednak nie zostawiać przy zlewie, aby nie doszło do jej przypadkowego uszkodzenia.

2. Zachowuj szczoteczkę w dobrym stanie

Szczoteczka będąca w dobrym stanie posiada miękkie, nie wyginające się nylonowe włókna. Aby tak zostało należy co trzy miesiące wymieniać główkę szczoteczki, chyba że wcześniej zauważymy że szczotkowanie jest mniej przyjemne bądź włókienka wypadają.

3. Namocz szczoteczkę

Na mokrą główkę szczoteczki nałóż niewielką ilość pasty do zębów przeznaczonej do szczoteczek elektrycznych. Pamiętaj, by nie nakładać zbyt dużo pasty, ponieważ będzie się mocniej pieniła, a to doprowadzi do chęci szybszego zakończenia mycia zębów.

4. Podziel swoje zęby na cztery części

Czyli na część lewą i prawą na górze oraz na dole. Zacznij od części górnej i myj zęby szczoteczką pod kątem 45 stopni.

5. Myj dokładnie

Poświęć 30 sekund na każdą partię myjąc zęby na zewnątrz, wewnątrz oraz pomiędzy zębami (nowoczesne szczoteczki posiadają timer, który powiadomi nas o tym, że minął już czas na jedną część partii). Łącznie na myciu spędzimy 2 minuty.
Warto zapamiętać: jeżeli jedliśmy kwaśne pokarmy bądź piliśmy napoje gazowane czy sok pomarańczowy należy z myciem zębów poczekać co najmniej 30-60 minut od zakończonego posiłku, ponieważ może doprowadzić to do uszkodzenia szkliwa.

6. Wyczyść język

Można delikatnie wyczyścić język, by pozbyć się pozostałych bakterii, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego oddechu.

7. Wypłucz usta

Należy nabrać wody do ust i dokładnie je przepłukać, po czym wypluć wodę. Ta czynność jest rekomendowana przez badaczy, którzy twierdzą że w ten sposób oczyszczamy jamę ustną z pozostałości pasty, resztek bakterii oraz fluoru.

8. Umyj szczoteczkę do zębów

Wyciągnij główkę szczoteczki z rączki i dokładnie wypłucz ją pod bieżącą wodą. Następnie wytrzyj ją do sucha przez ponownym założeniem jej do rączki.

9. Przepłucz usta płynem do płukania ust

Nie jest to punkt wymagany. Jeżeli posiadamy płyn do płukania ust, to w tym momencie możemy go zastosować (płyn należy trzymać w ustach przez około 30 sekund).

10. Odłóż rączkę do ładowarki

Trzymaj szczoteczkę w ładowarce, by zawsze była gotowa i naładowana.
Źródło: http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl

Stomatolog dziecięcy

Dziecko to bardzo ważny i wymagający ogromnej uwagi, a także odpowiedniego podejścia Pacjent.
W Gabinecie DreamDent dbamy o to, aby każda wizyta Małego Pacjenta była miłym i bezstresowym przeżyciem, począwszy od pierwszego spotkania.

Zachęcamy do umawiania na wizyty do Pani Doktor najmłodszych Pacjentów wraz z Rodzicami.

20161025_185912-horz

Program testowania szczoteczki elektrycznej TEST DRIVE OralB

oral-b

Program testowania szczoteczki elektrycznej TEST DRIVE OralB umożliwia wypróbowanie działania szczoteczki elektrycznej w warunkach gabinetu i pod okiem higienistki, która poinstruuje jak prawidłowo posługiwać się szczoteczką, ile czasu Pacjent powinien przeznaczyć na szczotkowanie oraz na co powinien zwrócić uwagę.

Próby odbywają się na jednorazowych, sterylnych końcówkach.

Dla Pacjentów biorących udział w testach szczoteczek firma ORAL-B zapewnia upusty na zakup szczoteczek .elektrycznych.

O szczegóły proszę pytać nasz personel w trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym DreamDent.

 

Jaśniejsze zęby bez wybielania?

Aby rozjaśnić i polepszyć kolor zębów niekoniecznie należy je wybielać. W naszym gabinecie stomatologicznym proponujemy wykonanie trzech prostych zabiegów, dzięki którym z powierzchni zębów znikną wszelkie osady, naloty czy przebarwienia.

slide-invisalign

Są to: SCALING, PIASKOWANIE i POLEROWANIE.

Znacząco poprawią estetykę naszych zębów podczas zaledwie jednej wizyty u stomatologa.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

SCALING – zabieg wykonywany w celu usunięcia kamienia nazębnego.

Polega na przyłożeniu głowicy skalera do zęba, którego wibrująca końcówka wytwarza ultradźwięki powodujące precyzyjne kruszenie i odpryskiwanie kamienia nazębnego, nawet z powierzchni międzyzębowych.

W Gabinecie Stomatologicznym DreamDent wykonujemy usuwanie kamienia najnowocześniejszą metodą - scaling ultradźwiękowy.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

PIASKOWANIE - zabieg wykonywany w celu usunięcia osadu, przebarwień i drobin kamienia nazębnego (pozostałego po scalingu).

Polega na przyłożeniu końcówki piaskarki do zębów, z której wydobywające się pod ciśnieniem ziarenka piasku czyszczą powierzchnię szkliwa z osadu.

W Gabinecie Stomatologicznym DreamDent do zabiegu piaskowania używamy nowoczesnej piaskarki KaVo oraz stosujemy bezsolny piasek KaVo.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

POLEROWANIE - zabieg wykonywany w celu dodatkowego oczyszczenia i wygładzenia powierzchni zębów.

Polega na wypolerowaniu zębów przy użyciu szczoteczki wprowadzonej w ruch wysokoobrotowy i specjalnej pasty.

W Gabinecie Stomatologicznym DreamDent stosujemy pastę polerską Septodont o odpowiedniej ziarnistości dostosowanej do potrzeb Pacjenta.

Połączenie tych trzech zabiegów sprawi, że zęby będą nie tylko rozjaśnione, ale także wygładzone, zdrowe i błyszczące. Jest to łatwy i niedrogi sposób na szybszą poprawę estetyki zębów. Zabiegi zaleca się powtarzać co pół roku.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

W naszym gabinecie stomatologicznym profesjonalne oczyszczenie zębów wykonywane jest przez wykwalifikowaną higienistkę.

Komplet zabiegów: SCALING + PIASKOWANIE + POLEROWANIE = 200zł

FLUORYZACJA GRATIS

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

FLUORYZACJA - zabieg wykonywany w celu wzmocnienia szkliwa i zabezpieczenia zębów przed próchnicą, a także zmniejszenia nadwrażliwości zębów.

Polega na aplikacji fluoru w postaci pianki, która pokrywając zęby nasyca ich płytkę fluorem i wnika w szkliwo.

W Gabinecie Stomatologicznym DreamDent stosujemy smakową (truskawkową) piankę Floam.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Jeśli jednak marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu to zachęcamy do wykonania zabiegu profesjonalnego wybielania zębów w Gabinecie Stomatologicznym DreamDent w Chorzowie.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania,   

skontaktuj się z nami! Zadzwoń lub napisz:   

+48 693 91 44 88 / kontakt@dream-­dent.pl