Blog

Różowo na białym

Różowo na białym

Wbrew pozorom, szczotkowanie zębów jest sztuką, którą większość z nas nie opanowała do perfekcji (choć wydaje nam się, że jest inaczej). Jeżeli chcesz sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie, zachęcamy do wypróbowania tabletek wybarwiających płytkę nazębną. Pokazują one „różowo na białym” niedoczyszczone przestrzenie międzyzębowe, okolice przydziąsłowe, uwidaczniają płytkę bakteryjną, czy też nieusunięte resztki pokarmowe – czyli przyczyny powstawania próchnicy, ubytków i paradontozy.

redcoteJak to działa?
Dzięki tabletkom wybarwiającym płytka bakteryjna farbuje się na kolor różowy lub fioletowy i staje się bardzo widoczna. Tabletki możemy zastosować przed myciem zębów aby sprawdzić gdzie płytka najczęściej się osadza lub po myciu zębów aby sprawdzić gdzie niedokładnie umyliśmy zęby.

Sposób użycia:
-tabletkę rozgryźć i rozpuścić w ustach
-przez 30 sekund preparat rozprowadzać językiem
-nie połykać!
-wypłukać wodą i wypluć
-intensywnie wybarwioną płytkę bakteryjną usunąć szczotkując zęby
-pozostałe zabarwienie(język, policzki) zniknie w przeciągu 30min

W domu pamiętaj, że higiena jamy ustnej nie kończy się na samym tylko usunięciu płytki nazębnej przy użyciu szczoteczki i pasty, ale należy też sięgać po nitkę dentystyczną i płukanki do jamy ustnej.

Natomiast do Gabinetu stomatologicznego DreamDent zapraszamy na profesjonalne „zabiegi SPA” dla Twoich zębów: usuwanie kamienia i osadu, polerowanie i kąpiel w piance fluoru.